Klimanızda Sorun mu Var? Hiç Dert Etmeyin Biz Buradayız.

Kima Servisi olarak alanında deneyimli ekip ve profesyonel kadromuzla İstanbul'un tüm bölge ve semtlerine teknik servis hizmeti vermekteyiz.

10
Yıllık Deneyim
15,870
Mutlu Müşteri
3
Şube

Hizmetlerimiz

İstanbul'un tüm semtlerine hizmet veren servis araçlarımızla ev ofis klimalarının tamiri bakımı montaj hizmetlerini sunuyoruz. Bizi şimdi arayabilirsiniz.

Klima Montaj Hizmeti

Klima Montaj Hizmeti

Klima servisi konusunda uzman personelimiz, çağrı merkezimiz ve g..

Devamını Oku...
Klima Servisi

Klima Servisi

Klima cihazları en iyi hizmeti verebilmek için sizlere ve sizleri..

Devamını Oku...
Klima Bakımı

Klima Bakımı

Klima bakımı insan hayatı için yani sağlık açısından çok önemlidi..

Devamını Oku...
Klima Tamiri

Klima Tamiri

Klima onarımı veya başka bir deyişle klima tamiri. Her elektronik..

Devamını Oku...
consulting
Profesyonel Ekip

Yapılan Bakım ve Değiştirilen parçalar firmamız tarafından 1 yıl süre ile garantilidir. Bakım ve Parça değişimi servisimiz tarafından kayıt altına alınmaktadır.

consulting
Aynı Gün Servis

Servis talebiniz bize ulaştığında size en yakın bölgede bulunan gezici ekibimiz en kısa sürede belirtilen adresinize ulaşır ve servis işlemini gerçekleştirir.

consulting
Garantili Çözümler

Geniş uzmanlık ve uzman teknik personelimiz ile tüm kombi markalarına servis hizmeti vermekteyiz. Tüm markalara ait parçalar stoklarımızda bulunmaktadır.

Neden Biz?
 • TECRÜBELİ UZMAN KADRO

  Tüm marka ve modellerde resmi belgeye sahip tam donanımlı uzman ekibimizle arıza tespit esnasında yerinde onarım imkanı sunuyoruz. Klima tamiri ve bakım hizmeti bizim işimiz.

 • DÜŞÜK FİYAT GARANTİSİ

  İstanbul Klima Yetkili Servisi olarak minimum fiyat maksimum hizmet ilkesi ile çalışıyoruz. Hakkmızdan fazlasını talep etmiyoruz, müşterilerizi zor durumda bırakmıyoruz.

 • GARANTİLİ İŞÇİLİK

  Klima tamir, bakım, onarım ve montaj işlemlerini yaptıktan sonra işi şansa bırakmıyoruz. Yapılan Tüm işçiliği kontrol edip garanti veriyoruz. Bu yüzden en güvenilir klima servisi biziz.

 • ŞEFFAF VE KALİTELİ HİZMET

  Kaliteli, şeffaf, dürüst, güler yüzlü, müşteri haklarını ihmal etmeyen ve önceliği her zaman müşteri olan bir servis anlayışı ile hizmetinizdeyiz. Müşterilerimizin yorumlarına önem veriyoruz.

image

24 Saat - Hergün Açık!

Sadece bir telefon uzağınızdayız.

Sıkça Sorulan Sorular

Sadece bir telefon uzağınızdayız. Deneyimli ekibimiz İstanbul'un her noktasında 7/24 hizmetinizde.

Soğutma veya ısıtma konularındaki sorunların başlıca sebebi filtrelerin aşırı dolması ve tıkanması olarak görülmektedir. Buna ise klimaların gereken zamanlarda bakımlarının yaptırılmaması neden olmaktadır. Zaman içerisinde kullanıldıkça kirlenen filtrelerin sıcaklık ve soğukluk konusunda verimi gittikçe düşecektir. Bunun dışında klimaya giden havada bir sıkıntı olması da soğutmanın yeterli ölçüde gerçekleştirilmesine engel olacaktır. Gaz emilimi yetersiz olabilir veya borularda kaçak söz konusu olabilir. Ayrıca klimada soğutma için gerekli ayarlamaların yapılmaması da yeterli ölçüde soğutmanın önüne geçecektir.

Klimanın sesli çalışması iki şekilde olabilir. İlk durumda cihazın iç kısmından bir gürültü problemi oluşuyor olabilir. Böyle bir durumda bakım yaptırılarak arızanın nereden kaynaklandığı belirlenmelidir. Cihazın içinden kaynaklı ses sorunlarına genelde fandaki arızalar neden olmaktadır. İkinci durum ise genel olarak montaj hatalarından kaynaklanmaktadır ve dışarıda kalan parçaların ses yapması şeklinde olur. Ses sorununun giderilmesi için montajın tekrardan doğru şekilde gerçekleştirilmesi ve varsa sorunlu parçaların onarılması gerekir. Her iki durumda da yetkili kişilerden yardım alınması gerekmektedir.

Zaman ayarı genelde cihaza elektrik akışındaki problemlerden ortaya çıkmaktadır. Özellikle ani elektrik kesintileri sonrasında pek çok elektronik cihazda olduğu gibi ayarlarda bozulmalar görülebilmektedir. Bu gibi durumlarda kalıcı arızaların oluşması sık görülmez. Ayarların tekrardan yapılması sorunu gidermek için yeterli olacaktır. Bunun dışında arıza olarak nitelendirilen kullanım hataları da zaman ayarının aksamasına neden olabilir. Cihaz ayarlarının İngilizce temelli olması kişilerin yanlış ayar yapmalarına neden olabilmektedir. Saat ayarlarının doğru yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir.

Klimalar dışarıdan aldıkları havayı süzerek ve ayarına göre ısıtarak veya soğutarak bulundukları alana etki ederler. Elbette dışarıdaki havada ısı değişimi gerçekleşmesi klima performansını da direkt olarak etkileyecektir. Buna göre klimanın soğuk hava şartlarının oluştuğu durumlarda klimanın sıcak hava performansı olumsuz yönde etkilenecektir. Aynı mantıkla yaz aylarında sıcak hava şartlarının yoğunlaştığı dönemlerde soğutma performansında olumsuz bir seyir gerçekleşecektir. Performans düşüklüklerinin ne derece olacağı klimanın kalitesine ve bakımlarının zamanında yapılmasına bağlı olarak değişmektedir.

Klimanın soğutma işlemini verimli şekilde gerçekleştirememesine pek çok sebep gösterilebilir. Bunların başında kumanda aracılığıyla yapılan ayarlarda hata olması gelmektedir. Klimanın doğru konumda ve derecede olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunun dışında filtre tıkanıklıkları görülen en yaygın performans düşüklüğü sebepleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla ikinci aşamada gerekli filtre temizliği yaptırılması uygun olacaktır. Tüm bunlara rağmen istenen verim alınamıyorsa çevresel unsurlara eğilmek gerekecektir. Bu bağlamda güneşin ve sıcaklığın etkisi iyice azaltılmalıdır. Klima çalışırken kapı ve pencerelerin kapalı olmasına özen gösterilmelidir.

Klimaların montajı yapılırken meyil ve izolasyon gibi unsurların doğru hesaplanması ve buna göre kurulumun yapılması gerekmektedir. Hata yapılması halinde klimanın su akıtması sorunuyla karşılaşmak kaçınılmazdır. Dolayısıyla, montaj hataları bu sorunun ilk sebebi olarak görülebilir. Montajda herhangi bir sorun olmaması halinde ise bakımların aksatılması neticesinde oluşacak gider tıkanıklıkları cihazın su akıtmasına neden olabilir.